Az elmúlt évet záró recesszió után növekedéssel kezdte az idei esztendőt a brit gazdaság. A brit statisztikai hivatal (ONS) első becslése szerint januárban 0,2 százalékkal emelkedett a hazai össztermék (GDP) az előző hónaphoz képest.
A brit éves fogyasztóiár-index novemberben 3,9 százalékra csökkent, ami elmaradt a közgazdászok előrejelzéseitől. Ez 2021 szeptembere óta a legalacsonyabb mért érték. Októberben még 4,6 százalék volt az éves bázisú infláció - írja a Reuters.
A YouGov új felméréséből kiderül, hogy a britek rekordszámú tagja szerint a Brexit hiba volt, 57%-uk állítja, hogy az Európai Unióból való kilépésről szóló 2016-os döntés rossz volt. A felmérés azt is kimutatta, hogy ha megismétlődne a népszavazás, 55%-uk az EU-ban maradásra szavazna. Ezek az eredmények a 2016 júniusi szavazás óta eltelt időszak korlátozott gazdasági előnyei és a többi fejlett gazdasághoz képest stagnáló üzleti beruházások növekedése közepette születtek.
Nagy-Britannia csatlakozik az Átfogó és Előremutató Csendes-óceáni Partnerség (CPTPP) nevű szabadkereskedelmi szerveződéshez. A londoni miniszterelnöki hivatal pénteken jelentette be, hogy létrejött az erről szóló megállapodás. Nagy-Britannia várhatóan még az idén az országcsoport tagja lesz, Ausztrália, Brunei, Kanada, Chile, Japán, Malajzia, Mexikó, Új-Zéland, Peru, Szingapúr és Vietnam mellett.
Jelentősen javította a gazdaság teljesítményére szóló előrejelzését szerdán a brit kormány.
Erősebb életjeleket mutatott a brit gazdaság januárban, mint előzetesen várták, de nagyon nincs minek örülni.
A legnagyobb brit ellenzéki erő, a Munkáspárt vezetője szerint új gazdaságpolitika nélkül több közép- és kelet-európai gazdaság, köztük Lengyelország, Magyarország és Románia is belátható időn belül megelőzheti Nagy-Britanniát. Keir Starmer úgy véli, hogy ha az elmúlt időszak növekedési folyamatai nem változnak, 2030-ra Lengyelország lakossága az egy főre jutó hazai össztermék (GDP) mércéjén mérve jobban él majd, mint a britek, és a fejenkénti hazai össztermék értéke 2040-re Magyarországon és Romániában is magasabb lesz, mint Nagy-Britanniában.
Mai ülésén 50 bázisponttal, 4 százalékra emelte az irányadó kamatát a brit jegybank. Ugyanakkor a szigorítás körítésén lehet érezni, hogy a Bank of England (hasonlóan a Fedhez) már a szigorítási ciklus lezárásán gondolkozik.
Londoni pénzügyi elemzők friss előrejelzése szerint a vártnál mélyebb recesszióra kell számítani az idén a brit gazdaságban.
Az első becslésnél valamivel nagyobb mértékben csökkent a brit gazdaság teljesítménye a harmadik negyedévben.
"Elveszett évtized" előtt állhat növekedési szempontból a brit gazdaság, ha a kormány nem cselekszik - mondta Tony Danker, a Brit Iparszövetség (CBI) vezérigazgatója hétfőn.
Rishi Sunak alig egy hete foglalta el a Downing Street 10-et, de máris olyan kihívásokkal kell szembenéznie, amelyek egyenként is nehéz feladatnak bizonyulnának - hát még együtt. A tory vezető fő prioritása a gazdaság, ahol elődje hibáinak korrigálása mellett több tényezővel is számolnia kell. Sunak nem kertelt első beszédében, kijelentette, hogy nehéz döntések fognak jönni. Kérdéses viszont, hogy végig tudja-e vinni a tűzoltást és a reformokat úgy, hogy ne jusson elődjei sorsára, akiket saját pártjuk buktatott meg, miközben Sunaknak nemcsak a gazdasági mutatókra, hanem pártja, így is történelmi mélységekben lévő támogatottsági mutatóira is figyelnie kell. A Munkáspárt és a brit választók egyre biztosabbak abban, hogy a következő választás után baloldali kormánya lesz az Egyesült Királyságnak, és annyi biztos: Sunak a konzervatívok utolsó "lövése".
A brit gazdaság júliusban a vártnál alacsonyabb mértékben nőtt a júniusi visszaesés után, a királynő halála és a szeptemberi temetés pedig már elég lehet arra, hogy a brit gazdaság recesszióba zuhanjon az aktuális negyedévben - írja a Bloomberg.
Fél százalékponttal, az eddigi 1,25 százalékról 1,75 százalékra emelte alapkamatát a Bank of England.
Meglepő módon visszaesett a brit GDP áprilisban, amely a királyság gazdaságának jelentős lassulására utal.
Nagy-Britannia gazdasága minden más nagyobb, nyugati gazdaságnál jobban fog sínylődni az ukrajnai háború miatt, jövőre lényegében le fog állni a gazdasági növekedés az országban – írja az OECD jelentésére hivatkozva a Guardian.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az orosz terv három részre osztaná a megtámadott országot.
Az Oresnyik bevetése kapcsán szólalt meg az ukrán elnök.
Több száz embert küldhettek el.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.